Üye Ol! Giriş Yap

Teslimat ve İade Şartları

Teslimat Süreci

Siparişleriniz, ödemesi tamamlandıktan sonra Karabük il merkezi ve Safranbolu ilçesi için en geç 3 iş günü içerisinde Çağdaş Pazarlama teslimat personellerince sipariş esnasında belirtilen adrese teslim edilir.

Bunun dışında kalan yurt içindeki tüm diğer siparişler en geç 3 iş günü içerisinde içinde kargoya verilecektir. Kurulum ve Montaj Gerektiren beyaz eşya ve mobilya kategorisine ait ürünler için ürün açıklama bölümünde yer alan teslimat, kurulum ve montaj şartları esas alınacaktır. 

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Karabük ili ve Safranbolu ilçesinde teslim alınan ürünler için “Sipariş Teslim Formu’nu” doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshası sizde kalacak şekilde teslim almalısınız. 

Teslimat anında belirttiğiniz adreste siz yoksanız, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunmazsa, kargo şirketi görevlisi size kargo şirketinin, Çağdaş Pazarlama teslimat personeli size Teslimat Biriminin telefon numarasını içeren bir haber notu bırakacaktır. Haber notu bırakılan adrese tekrar uğranmaz, bu durumda siparişiniz kargo ile geldiyse ilgili kargo şubesine, Çağdaş Pazarlama Teslimat Birimince getirildi ise Çağrı Merkezimize başvurmalısınız. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimat adresi olarak “internet cafe”, “herhangi bir kahvehane”, “kargo şirketlerinin şube adresleri” veya “herhangi bir umuma açık alan” belirtilmiş ise sipariş iptal edilecek ve bu adreslere teslimat yapılmayacaktır. 

 

İade Şartları

Tüm müşterilerimizin; tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ kapsamında 7 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca üretim hatası ya da başka bir hata olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri de teslim aldığınız tarihi takip eden 7 iş günü içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.

İadenizi çalıştığımız kargo şirketi ile ücretsiz olarak geri gönderebilir veya teslimat personelimiz yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Çalıştığımız kargo şirketi dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanacak, gönderen tarafından kargo ücreti karşılanmadığı ve ürün iadesi karşı ödemeli şekilde çalıştığımız dışında başka bir kargo şirketi aracılığı ile yapıldığı takdirde Çağdaş Pazarlama kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır.

Kargonuzu gönderdikten veya ürününüz teslim edildikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını ve sipariş teslim formunda yer alan teslimat seri numarasını saklayınız.

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminiz ile ilgili çağrı merkezi üzerinden veya e-posta yoluyla ulaşarak bilgi verebilir ve ürününüzü faturasıyla birlikte kargo şirketi ile ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz. İsteğiniz bize ulaştığında tarafımızdan değerlendirilecek ve size telefon veya e-posta yoluyla bilgi verilecektir.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve Çağdaş Pazarlama’nın doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız.

Eğer ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’nın ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Her türlü beyaz eşya, elektronik eşya, küçük ev aleti ve mobilya ürününün ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.

İadeniz elimize ulaştıktan sonra :

Size bir bilgi e-postası gönderilecek ve iadeniz onaylandığında, ürün bedeli yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza veya Havale-EFT işlemi gerçekleştirdiğiniz banka hesabına iade edilir. Bu süre iade ettiğiniz ürünün tarafımızdan teslim almasıyla başlar. (385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur). İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Değiştirme Koşulları

Çağdaş Pazarlama’dan yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünün niteliği ne olursa olsun değişim yapılmamaktadır. Ancak teslim aldığınız andan itibaren 7 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek ürünü iade edebilirsiniz.

Saygılarımızla, 

Çağdaş Pazarlama